IchthyoCare


Ichtiol jasny, będący substancją czynną preparatu IchthyoCare Dr. Müller Pharma, to jasna postać sulfonowanego oleju łupkowego. W odróżnieniu od zwykłego ciemnego ichtiolu, w którego neutralizacji stosuje się amoniak, przez co produkt zawiera znaczne jego ilości, jasny ichtiol neutralizowany jest przy pomocy bliższych organizmowi jonów sodu, nie zawiera więc żadnej wolnej zasady mogącej powodować podrażnienia skóry. Jego zaletą jest lepsza rozpuszczalność w wodzie i większa czystość, a co za tym idzie, jaśniejszy kolor i lepsza tolerancja dermatologiczna. Wykazuje również mocniejsze działanie w walce z drożdżakami i grzybami, będącymi z reguły przyczyną wielu chorób skórnych i jednym z czynników powodujących łupież skóry głowy.

IchthyoCare szampon przeciwłupieżowy

Szampon z ichtiolem jasnym zalecany jest, z uwagi na jego korzystne działanie, do pielęgnacji przetłuszczającej się skóry głowy dotkniętej świądem i łupieżem.
Nadaje się również do stosowania jako preparat uzupełniający w pielęgnacji skóry głowy dotkniętej łuszczycą.

Sposób użycia: Niewielką ilość szamponu rozprowadzić na wilgotnych włosach, masując skórę owłosionej części głowy aż do powstania piany. Na chwilę pozostawić, po czym włosy i skórę dokładnie spłukać wodą. W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów należy szampon z ichtiolem jasnym stosować przez około 4 do 6 tygodni, 2-3x na tydzień. Po tym czasie zaleca się regularne stosowanie szamponu z ichtiolem jasnym raz na tydzień.100 ml


IchthyoCare pasta

Pasta z ichtiolem jasnym 5% zalecana jest jako środek uzupełniający w pielęgnacji cery problematycznej. Pasta dzięki zawartości tlenku cynku skutecznie przeciwdziała swędzeniu. Cechuje się doskonałą tolerancją.

Preparat nie wymaga konserwacji.

 30 ml


IchthyoCare maść

Maść z ichtiolem jasnym 4% wskazana jest jako środek uzupełniający w pielęgnacji cery problematycznej, w przypadku świądu skóry oraz zaczerwienienia pod wpływem promieniowania słonecznego. Zalecana jest w przypadkach wymagających natłuszczenia skóry. Cechuje się doskonałą tolerancją.

Preparat nie wymaga konserwacji.

 30 ml


IchthyoCare mydło

Mydło zawierające 2,5% ichtiolu jasnego to preparat do czyszczenia skóry ze skłonnością do problemów związanych z powstawaniem swędzących miejsc, które towarzyszy różnym dolegliwościom dermatologicznym.100 g