Maści ziołowe


Nagietek, żywokost, rumianek, arnika i rokitnik to najważniejsze zioła lecznicze, stosowane od wieków w tradycyjnej medycynie ludowej. Z nagietka lekarskiego (Calendula officinalis) zbierane są kwiaty, z których przyrządza się odwary, napary i wyciągi. Z żywokostu lekarskiego (Symphytum officinale) zbierane są liście, częściej jednak korzeń rośliny. Jedną z substancji czynnych zawartych w ziele jest alantoina, wykorzystywana w preparatach lecznicznych i kosmetycznych. Z rumianku lekarskiego (Chamomilla recutita) przerabia się suszone koszyczki kwiatowe, bez domieszki łodyg czy liści. Z arniki górskiej (Arnica montana) pobiera się przede wszystkim olejki eteryczne kwiatów. Z rokitnika zwyczajnego (Hippophea rhamnoides) natomiast jest tłoczony na zimno olejek z owoców.

Maść nagietkowa

Tradycyjny preparat zawierający standaryzowane wyciągi olejowy i alkoholowy z kwiatu nagietka lekarskiego (Calendula officinalis), które dzięki łagodnemu procesowi pozyskiwania zawierają wysokie ilości substancji czynnych. Dzięki temu maść zawiera pełne spektrum obecnych w nagietku substancji, które zapewniają jej wysoką i kompleksową skuteczność.
Maść nagietkowa Dr. Müller Pharma nadaje się do masażu blizn oraz pielęgnacji skóry w przypadku stłuczeń, obrzęków, drobnych oparzeń (także po opalaniu), strupków oraz spękanej czy suchej skóry nóg, rąk lub warg. Dzięki wysokiej zawartości gliceryny i wosku pszczelego doskonale natłuszcza skórę.
Stosować w miarę potrzeby kilka razy dziennie.50 ml


Maść z żywokostem

Tradycyjny preparat zawierający standaryzowane wyciągi olejowy i alkoholowy z żywokostu lekarskiego (Symphytum officinale), które dzięki łagodnemu procesowi pozyskiwania zawierają wysokie ilości pełnego spektrum substancji czynnych. Substancje zawarte w żywokoście wykazują ogólnie korzystne działanie na skórę.
Maść z żywokostem Dr. Müller Pharma przeznaczona jest do masażu mięśni, stawów i ścięgien w przypadku zmęczenia, jak również do leczenia powierzchniowych i głębiej położonych uszkodzeń skóry (stłuczenia itp.). Dzięki wysokiej zawartości gliceryny i wosku pszczelego doskonale natłuszcza skórę.
Stosować w miarę potrzeby kilka razy dziennie. 50 ml


Maść rumiankowa

Maść rumiankowa Dr. Müller Pharma to tradycyjny preparat zawierający pozyskiwane za pomocą łagodnej destylacji olejki eteryczne kwiatu rumianku pospolitego (Matricaria recutita), o standaryzowanej zawartości substancji czynnych alfa-bisabololu i chamazulenu.
Substancje zawarte w olejku eterycznym z rumianku posiadają niezwykle korzystne działanie na skórę cierpiącą na różnego rodzaju podrażnienia (np. przez słońce, mróz, wiatr czy promieniowanie). Dzięki wysokiej zawartości gliceryny maść doskonale nawilża, a specjalnie dobrane połączenie i zawartość olejku makadamia i wosku pszczelego zapewniają doskonałe natłuszczenie skóry.
Nanosić w miarę potrzeby kilka razy dziennie.50 ml


Maść arnikowa

Maść arnikowa Dr. Müller Pharma to tradycyjny preparat zawierający standaryzowany wyciąg olejowy z kwiatów arniki górskiej (Arnica montana), który dzięki łagodnej metodzie pozyskiwania zawiera wysokie ilości substancji czynnych. Substancje zawarte w arnice górskiej, przede wszystkim olejki eteryczne, mają bardzo korzystny wpływ na skórę, przy uczuciu zmęczonych mięśni i kończyn.
Maść Arnikowa nadaje się do masażu i pielęgnacji skóry, odświeża zmęczone nogi. Masaż produkt pomaga usunąć napięcie mięśni. Maść nadaje się również do zmiękczania skóry i działa kojąco na skórę podrażnioną w jakikolwiek sposób (wiatr, mróz, słońce). Dzięki wysokiej zawartości gliceryny i wosku pszczelego doskonale natłuszcza skórę.
Stosować w miarę potrzeby kilka razy dziennie.50 ml


Maść rokitnikowa

Maść rokitnikowa Dr. Müller Pharma to tradycyjny preparat zawierający tłoczony na zimno 100% olej rokitnikowy virgin. Rokitnik zwyczajny zawiera cały szereg substancji biologicznie czynnych działających korzystnie na podrażnioną skórę (np. przez słońce, mróz, wiatr czy promieniowanie).
Dzięki wysokiej zawartości gliceryny maść doskonale nawilża skórę, a zawarty w niej olejek rokitnikowy zapewnia dobre natłuszczenie i zapobiega wysuszaniu skóry.
Stosować w miarę potrzeby kilka razy dziennie. W celu wzmocnienia działania maści zaleca się stosowanie na noc.50 ml


Maść rumiankowa TRADYCYJNA

Maść rumiankowa Dr. Müller Pharma to tradycyjny preparat zawierający pozyskiwane za pomocą łagodnej destylacji olejki eteryczne kwiatu rumianku pospolitego (Matricaria recutita), o standaryzowanej zawartości substancji czynnych alfa-bisabololu i chamazulenu.
Substancje zawarte w olejku eterycznym z rumianku posiadają niezwykle korzystne działanie na skórę cierpiącą na różnego rodzaju podrażnienia (np. przez słońce, mróz, wiatr czy promieniowanie). Dzięki tłustemu podłożu maściowemu i wysokiej zawartości olejku eterycznego z rumianku maść zapewnia gruntowne natłuszczenie skóry, tworząc na niej tłustą powłokę.
Stosować w miarę potrzeby kilka razy dziennie.50 ml


Maść z babki lancetowatej

Maść z babki to tradycyjny produkt odpowiedni do pielęgnacji skóry zawierający ekstrakt z liści babki lancetowatej. Substancje zawarte w babace lancetowatej działają kojąco i łagodząco na skórę z różnymi problemami spowodowanymi podrażnieniami, np. Ukąszeniami owadów lub po opalaniu.

Maść jest odpowiednia do masażu zmęczonych nóg i rąk. Dzięki wysokiej zawartości gliceryny i wosku pszczelego doskonale natłuszcza i nawilża skórę.

Stosować kilka razy dziennie w zależności od potrzeb.
Maść Konopna

Dr. Muller Maść Konopna to tradycyjny produkt zawierający olej konopny i substancję czynną kannabidiol (CBD). Dzięki unikalnemu składowi działa kojąco i regenerująco na skórę. Niezwykła substancja kannabidiol (CBD) to naturalny kanabinoid uzyskany z rośliny konopi. Przyczynia się do kojącego działania maści i jej korzystnego działania podczas masażu dla szybszej regeneracji zmęczonych mięśni.

Olej konopny bogaty w niezbędne kwasy tłuszczowe dba o suchą, wrażliwą i problematyczną skórę. Sprawdzona baza maści pomaga zmiękczyć i zmiękczyć skórę w miejscu aplikacji, a dzięki wysokiej zawartości gliceryny, w celu utrzymania jej naturalnego nawilżenia.

Stosuj kilka razy dziennie w razie potrzeby.


Kora dębu maść

Tradycyjny preparat z wyciągiem z kory dębu (Quercus robur) który dzięki łagodnemu procesowi pozyskiwania zawiera wysokie ilości substancji czynnych. Sprawdzona baza maści pomaga zmiękczyć i natłuścić skórę w miejscu aplikacji.
W razie potrzeby, użyć kilka razy dziennie.50 ml